Uyuyamayanlar

All posts tagged "uyuyamayanlar için okunacak dua". hadisdua | 20 Ağustos 2016. Cünüp olarak uyumak, yemek ve içmekte bir sakınca var mıdır? Cünüp olan bir kimse, namaz kılmak...

Responsive image
YAZAR
Adrian Barnes
DOSYA BOYUTU
10,41 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786055162634

Bir Uyuyamayanlar kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Uyuyamayanlar kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Adrian Barnes tarafından yazılmıştır.


O gün yeryüzünde kimse uyuyamadı.Hemen hemen hiç kimse. İnsomnia hastalarının dahi arada biraz uyudukları söylenir. Ama bu farklı. Gecelerdir kimsenin gözüne uyku girmiyor. Beş gün daha böyle geçerse ‘uyku mahrumiyeti psikozu’yla başbaşa kalacaklar. Otuz iki gün sonra ise acılı bir ölüm onları bekliyor. Hâlâ uyuyabilen şanslı azınlık artık o kadar şanslı saymıyor kendini; İnsanlar gruplara ayrılmak, ölmek öldürmek için, hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Adrian Barnes'tan, Arthur C. Clarke Ödülü finalisti Uyuyamayanlar, insanın bilinçdışına mercek tutan, gerilimin bir saniye bile düşmediği eşsiz bir kurgu.  "Yılın en ürpertici kitabı."-Slate- "Barnes uyuyamayan insanlar fikrini kişisel ve sosyal bir faciayı keşfetmek için kullanıyor. Mükemmel!" -The Guardian- (Tanıtım Bülteninden) 


Heysemî, X, 178). Uyumadan önce abdest al ve sağ tarafına yat. Bunları söyler de uyur, o gecede ölür isen fıtrat üzere ölmüş olursun. Uyumadan evvel bunlar son sözlerin olsun."