Mızraksız İlmihal

Mızraksız İlmihal'den çıkarılmış bölümleri çok sordunuz. Burada öyle bir bölümün hikayesi var. Mızraksız İlmihal'i bitirdiğimde İstanbul'da, Langa'da bir öğrenci evinde kalıyordum.

Responsive image
YAZAR
Mehmet Efe
DOSYA BOYUTU
9,52 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786055147495

Mızraksız İlmihal harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Mehmet Efe. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Mehmet Efe'den Mızraksız İlmihal kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


"Mehmet Efe müthiş bir adam, müthiş bir zekâ... Mızraksız İlmihal 'i hatırlıyorum. Öncü bir kitaptı. O dönemde ortaya çıkmış en entelektüel çizgi ona aitti. Benim için çok önemliydi Mehmet Efe. Aşk, bireyselleşme, bireyselleşmenin sesi... Bireyselleşen sesin getirdiği küçük dünya, 'kendi sesimle konuşacağım' isyanı... Kızları insanlaştırmıştı. Sembolden insana dönüştürmüştü."-Nilüfer Göle-Bir kuşağın içeriden fotoğrafı. 1980'lerin tozlu dumanlı ortamına yazar bakışı. Eylemler, forumlar, kavgalar, polisle mücadele, öğrenci hareketi, İslamcılık, okunan kitaplar, çıkarılan sonuçlar ve büyük bir aşk! İrfan'ın Nurhan'a aşkı. Nurhan'ın İrfan'a aşkı. Caminin merdivenlerinden inerken Nurhan'a sorulan o soru: "Saçların ne renk?"Mızraksız İlmihal çok uzun zamandır yeni baskısı beklenen, sahaflardan bulunduğunda sevinç çığlıklarına sebep olan, Mehmet Efe'nin kült romanı! Roman'tik bir denemesi, Efe'nin deyişiyle. Eksi ikinci kattan başlayan hikâye, gün gelir bir cami bahçesinde biter. Adına da Mızraksız İlmihal denir. Şaşırtıcı, lirik, heyecanlı ve "tarih gibi" bir okuma deneyimi için, yeniden buraya dönüyoruz. Buraya: Eylemlere, forumlara, kavgalara, polisle mücadeleye, öğrenci hareketine, İslamcılığa, çıkarılan sonuçlara ve büyük bir aşka!(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Kapı Yayınları 


Dehşet bir şeysin Mızraksız İlmihal ! Teşekkürler Mehmet Efe Mehmet Efe'yi kitabın ismine Mızraksız ilmihal vermesinin nedeni İslam dünyasının dönüm noktalarından bir tanesi olan Hz.