Mızraksız İlmihal

Mızraksız İlmihal - Mehmet Efe. Posted on 21 Eylül 2009 bybilal can. yazan: bilal can yazı kaynağı: kitaphaber.net.

Responsive image
YAZAR
Mehmet Efe
DOSYA BOYUTU
4,61 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786055147495

Bir Mızraksız İlmihal kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Mızraksız İlmihal kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Mehmet Efe tarafından yazılmıştır.


"Mehmet Efe müthiş bir adam, müthiş bir zekâ... Mızraksız İlmihal 'i hatırlıyorum. Öncü bir kitaptı. O dönemde ortaya çıkmış en entelektüel çizgi ona aitti. Benim için çok önemliydi Mehmet Efe. Aşk, bireyselleşme, bireyselleşmenin sesi... Bireyselleşen sesin getirdiği küçük dünya, 'kendi sesimle konuşacağım' isyanı... Kızları insanlaştırmıştı. Sembolden insana dönüştürmüştü."-Nilüfer Göle-Bir kuşağın içeriden fotoğrafı. 1980'lerin tozlu dumanlı ortamına yazar bakışı. Eylemler, forumlar, kavgalar, polisle mücadele, öğrenci hareketi, İslamcılık, okunan kitaplar, çıkarılan sonuçlar ve büyük bir aşk! İrfan'ın Nurhan'a aşkı. Nurhan'ın İrfan'a aşkı. Caminin merdivenlerinden inerken Nurhan'a sorulan o soru: "Saçların ne renk?"Mızraksız İlmihal çok uzun zamandır yeni baskısı beklenen, sahaflardan bulunduğunda sevinç çığlıklarına sebep olan, Mehmet Efe'nin kült romanı! Roman'tik bir denemesi, Efe'nin deyişiyle. Eksi ikinci kattan başlayan hikâye, gün gelir bir cami bahçesinde biter. Adına da Mızraksız İlmihal denir. Şaşırtıcı, lirik, heyecanlı ve "tarih gibi" bir okuma deneyimi için, yeniden buraya dönüyoruz. Buraya: Eylemlere, forumlara, kavgalara, polisle mücadeleye, öğrenci hareketine, İslamcılığa, çıkarılan sonuçlara ve büyük bir aşka!(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Kapı Yayınları 


Yazı boyutu. Tavsiye et Yazıcı. Mızraklı ilmihal. Komünistler ve ateistlerden sonra, mezhepsizlerde de, Mızraklı İlmihâl düşmanlığı görülmektedir.