Gün Yüreğime Doğdu

6.95 TL. Hatırlanmayı hak eden insanlara ithaf edilen "Gün Yüreğime Doğdu" şair Nihat Aydın'ın kaleminden dökülen şiirlerin toplanmasıyla oluşturuldu.

Responsive image
YAZAR
Nihat Aydın
DOSYA BOYUTU
8,24 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786059708234

PDF formatında Gün Yüreğime Doğdu. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Gün Yüreğime Doğdu kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Hatırlanmayı hak eden insanlara ithaf edilen "Gün Yüreğime Doğdu" şair Nihat Aydın'ın kaleminden dökülen şiirlerin toplanmasıyla oluşturuldu. Geçtiğimiz yıl vefat eden şair şiirlerinin kitap haline getirildiğini göremese de mısralarıyla nefes alıp veriyor hâlâ. Doğaya, insana, yaşama sevdalı biradamın parmakları kimi zamanbir kadının saçında kimi zamanbir kedinin tüyünde dolaşıyor. Memleketin çiğdemlerinin kokusu da kanalizasyon kokusu da mısralardan burnumuza süzülüyor. Derdi olan, derdine derman arayan herkes gibi Nihat Aydın... Sızının sebebini, aşkın yolunu, kavganın raconunu sorguluyor. Bulunamayan renklerin peşinde koşup, zamanın içine sıkışmış yürekleri dışarıya çıkmaya davet ediyor.İsyanın ve sevginin kardeşliği ekmek ve gül gibi kokuyor. Gülü gülle tartacakların dünyasına Nihat Aydın zenginlik katıyor.Aynı zamanda öğretmen olan Nihat Aydın ayaklarını bu topraklara dikmiş bir ağaç gibi kök salıyor, şiirleriyle çocuklara muzipçe gülümsüyor."Gün Yüreğime Doğdu" ülkenin keşmekeşinde sevginin iktidarını kuran bir kitap.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Mylos Kitap 


Hatırlanmayı hak eden insanlara ithaf edilen "Gün Yüreğime Doğdu" şair Nihat Aydın'ın kaleminden dökülen şiirlerin "Gün Yüreğime Doğdu" ülkenin keşmekeşinde sevginin iktidarını kuran bir kitap.