Mi'yar-ı Sedat(Klasik Mantık)

Doğru düşünmenin ölçüsü olan mantık, bir bakıma iyi insan olmanın da ölçüsüdür. "Mantık bilmeyenin ilmine güvenilmez" sözü Gazzali'ye aittir ve hayli ilginçtir.

Responsive image
YAZAR
Ahmet Varat
DOSYA BOYUTU
9,98 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059652988

Mi'yar-ı Sedat(Klasik Mantık) harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Ahmet Varat. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Ahmet Varat'den Mi'yar-ı Sedat(Klasik Mantık) kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Mantık doğru düşünmeyi öğreten ve hakikati bulma kurallarını ortaya koyan bilimdir.Descartes “Düşünüyorum o halde varım” derken, insanın temel sıfatının düşünmek olduğunu anlatmak istemiştir. İnsanlık dü­şünmekle başlar, düşünmez hale gelince biter.Düşünme, aynı zamanda insan hareketlerini sevk ve idare eden bir “Kuvve”dir. Gerek hareketlerin ve yapılan işlerin doğru ve­ya yanlış oluşu, gerekse insanlara faydalı veya zararlı oluşu, düşünme ve düşüncenin şekilleriyle anlaşılır.Eski kelamcılar mantısı itikadi açıdan zararlı gördükleri halde Gazâlî ve Râzî’den itibaren bu tutum değişmiş ve mantık büyük bir rağbet görerek farz-ı kifaye olarak değerlendirilmiştir. Hatta Gazâlî mantık bilmeyenin ilmine güvenilemeyeceğini söylemiştir. (Tanıtım Bülteninden)   


Ahmet Cevdet Paşa, Mi'yar-ı Sedat kitabını inceleyin, uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile tek tıkla satın alma keyfini Babil.com'da yaşayın! Mi'yar-ı Sedat. Klasik Mantık.